Czy każdy może uprawiać trekking?

Trekking jest idealny dla ludzi, którzy często podróżują, mają wolny harmonogram, lubią być blisko natury i są wystarczająco zdrowi, aby przejść 5 kilometrów każdego dnia. Jak można sobie wyobrazić, to równanie ma wiele zmiennych, ale większość ludzi może je w jakiś sposób spełnić. 

 

Główne warunki są takie, że jesteś wystarczająco zdrowy, aby chodzić z umiarkowaną prędkością przez pięć kilometrów (około trzech mil) dziennie i masz czas wolny od pracy, aby to zrobić. Jeśli niedawno złamałeś nogę lub przeszedłeś poważną operację i jesteś w trakcie leczenia, to trekking może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Również jeśli podróżujesz z małymi dziećmi lub opiekujesz się starszym członkiem rodziny lub przyjacielem podczas wakacji, trekking może nie być najlepszym rozwiązaniem.

 

Jeśli jednak możesz spełnić te wymagania – lub jesteś bardzo bliski ich spełnienia – trekking jest doskonałym zajęciem wakacyjnym dla Ciebie. Trekking oferuje niezwykle autentyczne doświadczenie z naturą, ponieważ odbywa się z dala od głównych miejsc turystycznych i ośrodków miejskich, które zwykle zapełniają się podczas wakacji w krajach rozwijających się. Zobaczysz zwierzęta w ich naturalnym środowisku (w przeciwieństwie do safari czy ogrodów zoologicznych), poznasz wioski kulturowe, w których ludzie żyją tradycyjnie (w przeciwieństwie do dużych miast), a także spotkasz mieszkańców. Warto dodać, że do trekkingu nie potrzebujesz zbędnego sprzętu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .