Ergonomiczne stanowisko do pracy – jak zadbać o swój kręgosłup podczas pracy zdalnej?

Pracując w domu, łatwo jest nabrać złych nawyków. Leżenie cały dzień w łóżku bądź pozostawanie długo w nieodpowiednich dla kręgosłupa pozycjach może prowadzić do bólu pleców i innych problemów zdrowotnych. Istnieją jednak sposoby, aby zadbać o swój kręgosłup podczas pracy zdalnej. Oto kilka wskazówek:

Utrzymuj dobrą postawę podczas pracy

Podczas pisania na klawiaturze należy siedzieć prosto, z ramionami cofniętymi do tyłu, stopami płasko na podłodze i rękami ustawionymi pod kątem 90 stopni w stosunku do ciała.

Unikaj długich okresów siedzenia w jednej pozycji 

Powinieneś co 20 minut wstawać i przejdź się przez co najmniej pięć minut, aby zapobiec sztywności i zmęczeniu mięśni i stawów. Staraj się również spędzić  każdego dnia trochę czasu na ćwiczeniach lub innych aktywnościach fizycznych, takich jak joga czy pilates!

Zadbaj o ergonomiczne miejsce pracy

Powinieneś używać krzesła, które wspiera Twoje plecy, ma regulowaną wysokość i podłokietniki oraz pozwala na swobodne poruszanie się podczas pisania. Dobre krzesło zapewni również, że Twoje stopy będą wygodnie umieszczone na podłodze, zamiast zwisać w powietrzu (może to powodować ból pleców). Pomogą Ci o to zadbać krzesła oraz biurka dostępne na stronie: https://projektergonomia.pl/, gdzie dowiesz się więcej na temat sposobów na przygotowanie ergonomicznego stanowiska do pracy.