Ile kosztuje łuk sportowy? Czy musimy uzyskać pozwolenie na zakup?

Łucznictwo to rodzaj sportu znany jest również jako field archery lub target archery (ten ostatni termin używany jest w przypadku konkurencji olimpijskich). Sport ten jest uprawiany od tysięcy lat i był częścią niektórych kultur od początku zapisanej historii.

Ile zapłacimy za łuk sportowy?

 

Łuk sportowy wart jest od 1 tys. do nawet kilku tysięcy złotych. Możesz znaleźć kilka podstawowych modeli za mniej niż tysiąc złotych, ale nie są one bardzo trwałe i mogą okazać się ograniczające wraz z intensywnością treningów.

 

Dobrej jakości łuk będzie kosztować około 1500 złotych. Model średniej klasy będzie wynosił około 2000 złotych, a model wysokiej klasy będzie kosztował około 2500 złotych.

 

Cena łuku zależy od jego jakości i cech. Na przykład, kończyny z włókna węglowego są droższe niż kończyny z włókna szklanego, ale są również lżejsze, mocniejsze i sztywniejsze. To samo dotyczy innych części, takich jak kable, piony i stabilizatory, które również mogą wpłynąć na cenę łuku.

 

Czy wymagane jest pozwolenie?

Tak, łuk nabędziesz wyłącznie posiadając licencję myśliwską. Łuk to niebezpieczna broń dystansowa, która jest w stanie śmiertelnie ranić, jeśli nie będzie wykorzystywany w zgodzie z przeznaczeniem. Strzelać należy w odpowiednio przygotowanych i zabezpieczonych miejscach. Należy trzymać się z dala od strefy strzeleckiej, jak również łucznicy, muszą utrzymywać odpowiednią odległość na wypadek rykoszetu strzały.