Jak optycznie wysmuklić sylwetkę?

Istnieje wiele sposobów na wyszczuplenie sylwetki, a większość z nich wymaga odrobiny dodatkowego wysiłku. Niektóre z nas mają szczęście i są obdarzone naturalnie szczupłą sylwetką, ale dla większości z nas wymaga to trochę pracy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na stworzenie iluzji szczuplejszej sylwetki bez konieczności rzeczywistej utraty wagi. Portal menties.pl udostępnia ogromną ilość przydatnych treści – sprawdź go! 

Oto kilka sztuczek:

  • Noś ciemne kolory na górze i jasne na dole. Ten sposób sprawdza się szczególnie dobrze, jeśli masz ciemniejszy odcień skóry, ponieważ tworzy on iluzję, że ciało jest szczuplejsze niż w rzeczywistości, poprzez stworzenie kontrastu między kolorem ciała a ubraniem. Pomaga to również ukryć wszelkie wybrzuszenia i nierówności na ciele i tworzy optyczne złudzenie szczuplejszej sylwetki.
  • Upewnij się, że Twoje ubrania są dobrze dopasowane – nic nie powinno być zbyt obcisłe ani zbyt luźne, ale też nic nie powinno być zbyt luźne, ponieważ sprawi to, że będziesz wyglądać na większą niż jesteś w rzeczywistości!
  • Noś pionowe paski. Paski pomagają wydłużyć ciało i sprawiają, że wyglądasz na wyższą i szczuplejszą.
  • Wybieraj sukienki i spódnice o linii A, które rozszerzają się w talii. Stworzy to złudzenie, że talia i biodra są mniejsze.
  • Noś ubrania z zakładkami z przodu i z tyłu, które nie tylko pozwolą Ci oddychać, ale także wyszczuplą sylwetkę.
  • Wybieraj płaskie buty zamiast obcasów, ponieważ dzięki nim nogi wydają się dłuższe i szczuplejsze niż w przypadku szpilek.
  • Ubieraj się stosownie do swojej sylwetki: Wybieraj ubrania, które pasują do Twojego typu sylwetki, zamiast starać się ją ukryć – dzięki temu będziesz wyglądać stylowo, a nie niechlujnie czy fałszywie!

 Dowiedz się, jak optycznie wyszczuplić sylwetkę!