Jak zadbać o cerę po wakacjach?

Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, łatwo zapominasz, że Twoja skóra jest ciągle narażona na stres. Słońce, wiatr, słona woda i chlor mogą negatywnie wpływać na Twoją skórę. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę po wakacjach:

  1. Oczyszczaj twarz łagodnym środkiem myjącym dwa razy dziennie.
  2. Zastosuj środek złuszczający, aby usunąć martwe komórki naskórka.
  3. Codziennie nawilżaj skórę lekkim kremem nawilżającym z filtrem SPF.
  4. Chroń się przed słońcem, stosując codziennie krem z filtrem lub filtrem przeciwsłonecznym co najmniej SPF 15, nawet w pochmurne dni lub gdy przebywasz przez dłuższy czas w pomieszczeniach zamkniętych (np. w pracy).

Czeka na Ciebie surowa rzeczywistość zimy z jej zimnymi wiatrami i deszczowymi dniami. Twoja skóra przez długi czas była wystawiona na działanie promieni UV i zanieczyszczeń, dlatego potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, aby zregenerować się po tych wszystkich uszkodzeniach. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów, aby pomóc skórze wyglądać lepiej po powrocie z wakacji. Portal travelglow.pl udostępnia Ci mnóstwo porad przydatnych na wakacjach! 

Pij więcej wody

Jeśli byłeś na wakacjach w ciepłym klimacie, to są szanse, że spożywałeś więcej alkoholu niż zwykle. Alkohol odwadnia Twoje ciało i sprawia, że czujesz się bardziej sucha niż zwykle. Picie dużej ilości wody pomoże Twojemu organizmowi zachować odpowiednie nawodnienie, a jednocześnie pomoże Twojej skórze odzyskać równowagę po wysuszeniu spowodowanym wakacjami.

Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym

Ochrona przeciwsłoneczna zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez promienie UV, a także przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Staraj się używać kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym, gdy przebywasz na słońcu przez dłuższy czas. Ważne jest także, aby co dwie godziny ponownie nakładać krem z filtrem, jeśli nie przebywasz w pomieszczeniach zamkniętych lub w cieniu.