Jakie maseczki pozwolą zachować Twojej skórze zdrowy wygląd?

Czy chcesz dodać do swojej rutyny kilka nowych produktów do pielęgnacji skóry? Dobra maska to świetny sposób na uzyskanie dodatkowych korzyści z codziennej pielęgnacji. Maseczki mogą zapewnić nawilżenie, złuszczanie martwego naskórka, a nawet wspomóc leczenie trądziku.

Musisz pamiętać jednak, aby dobrać je do swojego typu skóry. Zwłaszcza w przypadku gdy zmagasz się z jakimiś problemami skórnymi, zanim włączysz jakiś produkt do swojej pielęgnacji, powinnaś skonsultować się z dermatologiem bądź kosmetologiem.

  1. Maseczka z węgla drzewnego

Węgiel drzewny to składnik, który jest stosowany w wielu maseczkach do twarzy. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i sprawić, że skóra wygląda jaśniej. Wpływa również na zmniejszenie zaczerwienień i stanów zapalnych.

    2. Maska typu peel-off

Maseczka peel off jest świetna dla osób, które potrzebują szybko pozbyć się takich problemów skórnych, jak zaskórniki, wągry czy pryszcze! Te rodzaje masek zawierają aktywne składniki, takie jak kwas glikolowy lub kwas salicylowy, które mogą rozbić martwe komórki skóry wywołujące tego typu skazy.

    3. Maska z glinki

Maski z glinki zawierają minerały takie jak kaolin, bentonit i hektoryt. Składniki te pomagają wchłonąć nadmiar oleju i brudu z powierzchni skóry, jednocześnie pozbywając się zanieczyszczeń. Maseczki z glinki mogą być korzystne dla skóry trądzikowej, ponieważ działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.