Jakie płytki wybrać pod prysznic?

Jeśli chodzi o płytki, istnieje wiele opcji, co może utrudnić wybór właściwego. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze płytek do prysznica jest znalezienie płytek, które są łatwe do czyszczenia. Płytka ma tendencję do uzyskania dużo osadów z brudu i olejów ciała, więc chcesz się upewnić, że nie buduje się na swoich płytkach i sprawiają, że pojawiają się brudne.

Zobacz tutaj listę różnych materiałów ceramicznych używanych w produkcji płytek:

-Daleko najbardziej popularny do stosowania w prysznicach jest porcelana. Porcelana ma ładny gładki wygląd i zwykle jest w jasnej bieli z teksturowanymi wzorami, które pomagają zapobiegać gromadzeniu się brudu. Jest to również bardzo trwałe i może wytrzymać pewne szorstkie traktowanie bez uszkodzenia.

-Ceramika to kolejna opcja, która ma podobną fakturę do porcelany, ale jest wykonana z gliny, a nie z kamienia. Podobnie jak porcelana, ceramika jest bardzo trwała i łatwa do czyszczenia. Jednak jej gładkość sprawia, że jest mniej atrakcyjna niż porcelana i bardziej podatna na pokazywanie brudu.

-Płytki szklane są popularne w łazienkach, ponieważ dodają zarówno piękna, jak i dodatkowej warstwy bezpieczeństwa; jeśli coś na nie spadnie, nie potłuką się tak, jak inne rodzaje płytek. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dompodkontrola.pl/