Kolory ziemi w łazienkowej przestrzeni

W obowiązujących trendach wystroju wnętrz prym wiedzie ten, który nawiązuje do natury i ekologicznych rozwiązań. Właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszy się dzisiaj dobrze zaimpregnowane drewno, które z powodzeniem można wykorzystywać również w łazience, w której panują przecież wyjątkowe warunki. Doskonale sprawdzają się również dekory w kolorach ziemi. Poznaj inspiracje, dzięki którym Twoja łazienka będzie naturalna, a jednocześnie w pełni praktyczna i komfortowa.

Kolory ziemi jako dekor łazienki

Delikatne beże, intensywne brązy, ale również czerwień i czerń, to typowe barwy ziemi, które pięknie komponują się z klasyczną bielą. Wystarczy, że zastosujesz nawet niewielkie akcenty w tej tonacji kolorystycznej, aby łazienkowe wnętrze nabrało zupełnie innego klimatu. 

Nie bój się, że ciemne kolory są zbyt przytłaczające i optycznie zmniejszają i tak małą łazienkę. Nic bardziej mylnego, zerknij na ofertę na https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/kolor:brazowy-i-bezowy/ i przekonaj się, że brązowe czy beżowe płytki łazienkowe mogą stanowić piękną ozdobę i doskonale pasują do klasycznej bieli. Całość pozostaje sterylna, elegancka, ale jednak wyrazista i z charakterem. 

Praktyczne kolory w łazience 

Połączenie bieli z brązem, to najczęściej dokonywany wybór, biorąc pod uwagę urządzenie łazienki. To ponadczasowa klasyka, która nie tylko jest zawsze modna, ale również praktyczna. Te barwy najłatwiej utrzymać w czystości, to również one świetnie łączą się ze sobą i tworzą niebanalną, dekoracyjną kompozycję. Wystarczy, że wybierzesz na blat łazienkowy płytę z naturalnego kamienia, a na obudowę wanny czy ścianę w kabinie prysznicowej płytki imitujące naturalne drewno bądź granit. Tak urządzona łazienka będzie wpisywać się w obowiązujące trendy jeszcze przez długie lata.