Kto dzwonił?

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, jacy przebywają w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana mieszanka liczb. Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, skoro przecież nie każde obce telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, jaki jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki lub od razu zrobić użytek ze strony, która zajmuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon kolegi, jaki chce naszej porady.