Które rośliny nie wymagają częstego podlewania?

Jeśli masz zielony kciuk, ale nie chcesz spędzać dużo czasu na podlewaniu roślin, oto informacje o tym, które z nich mogą wytrzymać kilka dni bez wody.

 

Większość sukulentów i kaktusów to gatunki roślin, które nie wymagają częstego podlewania. Do tych roślin należą aloes, kaktus bożonarodzeniowy i Echeveria. Mogą one przejść około dwóch tygodni bez wody. Sukulenty obejmują również rośliny jadeitowe, pothos i rośliny wężowe. Rośliny wężowe mogą przejść trzy do czterech tygodni bez wody.

Najbardziej trwałe rośliny domowe to drzewa, takie jak drzewo kauczukowe, figa płacząca i fikus. Nie trzeba ich podlewać częściej niż raz na dwa tygodnie lub tak. Bromeliady są również bardzo trwałymi roślinami domowymi, które mogą przejść przez dłuższy okres czasu bez podlewania. Należą do nich takie odmiany jak ananasowiec, ananasowiec rozetkowy i hiszpańska roślina mszysta.

Bambusowa palma to kolejny rodzaj rośliny, która nie wymaga częstego podlewania. Te palmy mogą przetrwać z tylko jednym głębokim podlewaniem na miesiąc, o ile siedzą w jasnym świetle przez cały dzień. Ta odmiana palmy jest jedną z najłatwiejszych roślin domowych do uprawy, ponieważ jest odporna na nadmierne podlewanie i ogólnie wolna od szkodników. Więcej artykułów na temat ogrodu i roślin znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .