Najpopularniejsze gry komputerowe na świecie

Najpopularniejszą grą komputerową na świecie jest League of Legends, która została uruchomiona w 2009 roku w modelu biznesowym free-to-play. Jest to gra typu multiplayer online battle arena, należąca do gatunku MOBA. W tej grze gracze przejmują kontrolę nad pojedynczą postacią z wyboru ponad 120 000 i walczą na wirtualnym polu bitwy, aby zniszczyć wieże nexusowe przeciwników.

 

Druga najpopularniejsza gra nosi nazwę PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Została wydana w 2017 roku i zyskała ogromną popularność dzięki realistycznej grafice i dużej liczbie graczy. Akcja gry toczy się na wyspie, gdzie ocalali muszą się nawzajem zabijać, szukając broni i zapasów.

 

Trzecią najpopularniejszą grą na PC jest Fortnite Battle Royale, która pojawiła się w 2017 roku ze swoją unikalną rozgrywką. Ostatni człowiek stojący wygrywa mecz, w przeciwieństwie do swojego konkurenta PUBG, który podąża za tą samą rozgrywką.

 

Czwartą popularną grą komputerową na PC jest Warframe, która została wydana w 2013 roku z mechaniką rozgrywki hack-and-slash osadzoną w środowisku sci-fi.

Na piątym miejscu wśród najpopularniejszych gier komputerowych na PC są Dota 2 i Smite, oba wydane w 2013 roku z tym samym typem rozgrywki, który polega na dwóch drużynach rywalizujących ze sobą. Więcej artykułów na temat gamingu znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/