Nawilżacze powietrza

Nawilżacze są ogólne podzielone na dwa typy: nawilżacze ultradźwiękowe i nawilżacze kondensacyjne. Nawilżacz ultradźwiękowy działa poprzez wytwarzanie ultradźwięków, które rozbijają cząsteczki wody na bardzo drobne kropelki. Te drobne kropelki są rozprowadzane przez wentylator, a następnie chłodzone przez chłodnicę powietrza i rozprowadzane do pomieszczenia. Nawilżacze kondensacyjne uwalniają pary wodnej, powstające po mieszaniu ciepłego powietrza zimnego.

Kondensacja może być wykorzystana do nawilżania pomieszczeń lub do oczyszczania powietrza. Możesz używać nawilżaczy, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w domu lub biurze. Nawilżacze są przydatne dla alergików i astmatyków, ponieważ zmniejszają objawy tych chorób. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci w pomieszczeniu może także zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Nawilżacze nie są jedynymi urządzeniami, które mogą być używane do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgoci. Inne opcje obejmują wentylatory i osuszacze powietrza.

Jeśli zastanawiasz się inwestycją w nawilżacz jest kilka rzeczy, o których się nie stroni, o których się mowa. Po, pamiętaj o regularnym czy nawilżacza, aby ponowić pierwsze i ponowić się proces. Ponieważ woda, joga joggingu, w stanie się nieświeża, dobrze jest również wspominać ją co jakiś czas.

Zarówno nawilżacze powietrza z ciepłą mgiełką, jak z chłodną mgiełką mogą stanowić świetne rozwiązanie dla osób, które mogą mieć problemy z oddychaniem. Mogą one również nawilżać powietrze, zamiast zwiększać wilgotność i można stosować je w domu lub biurze dla więcej poprawy komfortu wzrost niż cięższy rodzaje nawilżacza.

Kiedy kupujesz nawilżacz, ważne jest, aby rozważyć wielkość pomieszczenia. Nawilżacze ingerujące chłodnym powietrzu i mikroklimatu są bardziej skuteczne niż te z gorącego powietrza, ale mogą być również bardziej kosztowne. Pamiętaj więc, że to rozmiar ma znaczenie. Jeśli chcesz kupić nawilżacz do swojego domu lub biura, upewnij się, że możesz dopasować go do wielkości pomieszczenia.

Kolejny aspekt, który należy rozważyć przy zakupie nawilżacza, to rodzaj filtra. Filtry mają na celu oczyszczenie powietrza z kurzu i bakterii oraz innych cząsteczek, które mogą być obecne w powietrzu. Filtry mogą również zapobiegać rozprzestrzenianiu się alergii i astmy. Większość nawilżaczy ma wbudowane filtry, ale istnieją takie, które musisz dokupić osobno.