O czym rozmawiać na pierwszej randce?

O czym należy rozmawiać na pierwszej randce? Nie chcesz zanudzić swojego partnera, przywołując każdy szczegół historii swojego życia lub całe drzewo genealogiczne, ponieważ wtedy nie ma nic pozostawionego na przyszłe randki. A jednak musisz podjąć wysiłek, aby mówić o sobie w sposób, który zaangażuje twojego partnera i pozwoli ci go również poznać.

 

Zadawanie pytań otwartych jest ważnym pierwszym krokiem, ponieważ odpowiedzi dadzą wam obojgu coś, z czego możecie czerpać i mogą pomóc wam dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Pytania otwarte to takie, które zaczynają się od kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego. Na przykład: „Gdzie się wychowałeś?” „Czego uczyłeś się w szkole?” „Kiedy się tu przeprowadziłeś?”. Ale ważne jest również, aby nie zadawać tylko takich pytań, a następnie pozwolić, aby rozmowa utknęła w ciszy po tym. Jeśli zrobisz to zbyt często, poczuje się jak przesłuchanie, a nie wciągający dialog – i tego rodzaju rzeczy mogą zakończyć związek, zanim jeszcze się zacznie.

 

Jeśli Twoja randka nie wydaje się zainteresowana kontynuowaniem tematów, które poruszyłeś, spróbuj je urozmaicić – na przykład zapytaj: „Jakie są Twoje ulubione wspomnienia z dzieciństwa?” lub „Kim są niektóre z nich?”. Więcej artykułów na temat relacji znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .