Podgrzewacze pojemnościowe elektryczne – garść najważniejszych informacji

Przed zakupem podgrzewacza warto sprecyzować swoje oczekiwania w zakresie dostępu do ciepłej wody oraz ustalić w jakim miejscu podgrzewacz zostanie zamontowany. Podgrzewacz powinien być dopasowany do ilości wody zużywanej w danym lokalu oraz ilości punktów poboru, które będzie obsługiwał.

Zakup podgrzewacza – krok po kroku 

Przystępując do zakupów, warto określić swoje zapotrzebowanie, biorąc pod uwagę następujące sprawy. Kluczowa jest wielkość domu – jego powierzchnia oraz ilość pomieszczeń, jakie podgrzewacz nagrzewał. Liczba punktów, w których pobiera się wodę (baterii z kranami) oraz ilość mieszkańców korzystających z nich na co dzień to kolejna ważna sprawa. Należy też wziąć pod uwagę wyposażenie łazienki w sprzęty sanitarne, których ilość może przekładać się na Twoje zapotrzebowanie na ciepła wodę. 

Podgrzewacz należy dobierać, biorąc pod uwagę jego kluczowe cechy użytkowe. Zależą one przede wszystkim od konstrukcji urządzenia i sposobu jego działania. Podgrzewacze pojemnościowe to urządzenia, które magazynują podgrzewaną wodę. Znacząco ułatwia to korzystanie z urządzenia. Możesz uruchamiać je jedynie w tańszej fazie elektrycznej, dzięki czemu urządzenie wygeneruje oszczędności i nie będzie pobierać droższego prądu. Urządzenia przeznaczone do takiego zastosowania znajdziesz w ofercie: https://www.bridom.pl/podgrzewacze-wody/zbiorniki-buforowe-c.o.

Bęben w podgrzewaczach pojemnościowych jest wysoce wytrzymały oraz wyjątkowo sprawny w zakresie izolacji termicznej. Przechowywana w nim woda nie utraci swojej temperatury nawet po wielu godzinach od momentu jej podgrzania. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na jego pojemność, która powinna zaspokajać zapotrzebowanie wszystkich mieszkańców i użytkowników danego lokalu.