Czy motocykl może być przechowywany na zewnątrz?

Konserwacja motocykli przez wiele lat była bardzo odpowiedzialną i ważną rzeczą, ale teraz robią to wszyscy. Aby jednak przechowywać motocykl na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę to, przed czym należy go chronić.

 

Ze względu na to, że motocykl jest pojazdem dwukołowym i mimo, że większość modeli jest wyposażona w stabilizatory, to sam w sobie nie jest całkowicie stabilny. Zwłaszcza jeśli zaparkujesz motocykl na pochyłości lub przechyle, może on łatwo się przewrócić, jeśli ktoś przypadkowo go potrąci.

 

Dlatego, aby przechowywać motocykl na zewnątrz, trzeba zbudować barierki ochronne wokół miejsca parkingowego, aby nikt nie mógł przypadkowo na nie wjechać. Jeśli w pobliżu miejsca do przechowywania znajdują się stacje benzynowe lub myjnie, trzeba odizolować od nich motocykl specjalnymi barierami ochronnymi – w przeciwnym razie woda lub benzyna mogą rozpryskiwać się na motocykl i powodować poważne uszkodzenia.

 

Z tego samego powodu musisz zadbać o to, aby Twój motocykl nie był narażony na działanie spadających przedmiotów. Dlatego też, aby zabezpieczyć motocykl przed przynajmniej niektórymi z opisanych powyżej zagrożeń, zaleca się umieszczanie go na specjalnych platformach lub stojakach specjalnie zaprojektowanych do ochrony motocykli przed ekspozycją na niekorzystne czynniki środowiskowe. Więcej motoryzacyjnych porad znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .