Czym jest markiza tarasowa?

Markiza tarasowa to element zewnętrznego projektu architektonicznego, który zapewnia cień i schronienie przed żywiołami dla osób spędzających czas na zewnętrznym patio. Markizy tarasowe są zazwyczaj mocowane do domów, ale mogą być również przenośne. Celem markizy jest zablokowanie słońca, deszczu i wiatru, abyś mógł swobodnie cieszyć się swoim patio przez cały dzień. Markiza tarasowa pomaga również utrzymać chłód w okresie letnim, zapewniając cień od słońca.

Markizy tarasowe zwykle zwisają z góry, ale niektóre są mocowane bezpośrednio do domu lub innej konstrukcji. Są one nazywane markizami wysięgnikowymi lub wspornikowymi, ponieważ siedzą na wspornikach, które wystają z konstrukcji, do której są przymocowane. Markizy wysięgnikowe i wspornikowe mogą być bardzo dekoracyjne, zwłaszcza gdy są wykonane z płótna o odważnych kolorach i wzorach.

Markiza chowana na patio to kolejna opcja; działa jak parasol i zwija się w siebie w razie potrzeby. Markizy chowane na patio mogą być zainstalowane przed oknami i drzwiami przesuwnymi, gdzie zapewnią dodatkową ochronę przed ciepłem i bezpośrednim światłem słonecznym, jednocześnie wpuszczając światło do domu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .