Czym jest ogród zimowy?

Historia ogrodów zimowych sięga XVII wieku. Dziś te niezwykle efektowne konstrukcje coraz częściej pojawiają się na naszych posesjach. Ogród zimowy, inaczej nazywany oranżerią,  to ciekawe rozwiązanie architektoniczne, które dodaje niebanalnego charakteru całej posiadłości. Co kryje się pod tym pojęciem? Czy warto zbudować oranżerię?

 

Co to ogród zimowy?

 

Ogród zimowy to szklana konstrukcja oparta na solidnym szkielecie, wykonanym z aluminium, drewna, stali lub PVC. Ogród zimowy w założeniu służy do przechowywania roślin, które nie są odporne na niskie temperatury i w chłodnym okresie jesienno-zimowym mogłyby ulec zniszczeniu. W ogrodzie zimowym można uprawiać rośliny egzotyczne lub zioła, które potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu. 

 

Przydomowa oranżeria może także pełnić funkcję komfortowego miejsca do wypoczynku. Relaks w przeszklonym pomieszczeniu w otoczeniu pięknej przyrody to wspaniałe doświadczenie!

 

Czy warto?

 

Budowa ogrodu zimowego to szansa na to, by cieszyć się zielenią i naturalnym światłem nawet w jesienne i zimowe dni. To ponadczasowe rozwiązanie, które pozwala być blisko z naturą o każdej porze roku. Ogród zimowy urozmaica przestrzeń mieszkalną, nadając jej wyjątkowy charakter.

 

Specjaliści z Architaras pomogą Ci zaprojektować piękny i funkcjonalny ogród zimowy! Firma dopasuje konstrukcję do reszty domu, zaproponuje Ci, w jakim miejscu najlepiej ją zainstalować i przygotuje finalny produkt z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych materiałów. Ogrody zimowe tworzone przez firmę to najwyższa jakość, niezawodność i niebanalny design!