Jak urządzić pokój nastolatka?

Najlepsze dekoracje do pokoju nastolatka to takie, które odzwierciedlają jego osobowość i zainteresowania. Można to zrobić poprzez użycie dynamicznych kolorów, plakatów czy naklejek. Poznaj elementy, które nadadzą pokojowi Twojego dziecka indywidualny charakter.

Kolor ścian

W tej kwestii najlepiej zapytać o zdanie swoje dziecko. Następnie przeglądnijcie wzorniki i wybierzcie odpowiedni odcień. Warto postawić na neutralne kolory, do których łatwo będzie dopasować meble, jednak odrobina szaleństwa również jest wskazana.

Meble

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj mebli do pokoju. Dobrym pomysłem jest na przykład pufa worek zamiast krzeseł lub kanapy, ponieważ zapewnia ono dziecku wygodę oraz sprawia, że wnętrze staje się bardziej atrakcyjne. Możesz dopasować kolor do reszty mebli i dodatków znajdujących się w pokoju, a także do koloru ścian.

Dodatki

Warto zadbać o dodatkowe elementy, które sprawią, że pokój nastolatka będzie wyjątkowy. Można powiesić na ścianach plakaty ulubionego zespołu, umieścić w ramkach zdjęcia z przyjaciółmi czy też zorganizować półkę z ulubionymi książkami. Wszystko to sprawi, że Twoje dziecko będzie czuło się w swoim pokoju swobodnie – a przecież Twój najważniejszy cel.