Jak urządzić wnętrze swojego domu w modnym, nowoczesnym stylu?

Jeśli jesteś fanem nowoczesnego stylu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak modnie urządzić swój dom.

Zacznij od ścian

Jeśli zdecydowałeś się na pomalowanie ścian, wybierz kolor, który będzie pasował do ogólnej koncepcji wystroju wnętrza. Jeśli chcesz użyć tapety lub naklejek ściennych, to one również powinny podkreślać koncepcję wystroju, a nie odwracać od niej uwagę.

Dołóż odpowiednie meble

Wybierz meble, które pasują do koncepcji wnętrza Twojego domu i pasują do jego stylu. Na przykład, jeśli wybrałeś minimalistyczny wygląd, to nie używaj ozdobnych mebli, które całkowicie go zrujnują. Z kolei decydując się na loft, warto dobrać meble, które będą pasować do tej koncepcji, jak choćby te prezentowane na poniższej witrynie sklepu online https://dkwadrat.pl/fotele-loftowe.

Dobierz właściwe oświetlenie

Zwróć uwagę na oprawy oświetleniowe i lampy, które dodadzą atmosferę do Twojego wnętrza i sprawią, że będzie ono interesujące. Na przykład spróbuj zainstalować lampy LED o różnych kolorach lub kształtach – z pewnością ożywią one Twój dom!

Użyj dużych luster i ozdobnych ram

Pomoże to stworzyć efekt przestronności w pomieszczeniach z małymi oknami lub otwartymi przestrzeniami między ścianami i sufitami (na przykład w mieszkaniach typu loft). Jako tła dla luster i ram można użyć tapet w jasnych kolorach – dodadzą one kontrastu do wiszących na nich czarno-białych zdjęć lub obrazów. 

Użyj czarno-białych zdjęć 

Staraj się wybierać zdjęcia o neutralnym lub monochromatycznym tle, dzięki czemu będą pasować do każdego wnętrza. Możesz na przykład powiesić czarno-białe zdjęcia przyrody – na przykład pejzaże i krajobrazy morskie.