Jak zabezpieczyć swoje dane?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym danym, ale ilu z nas faktycznie wkłada wysiłek w ochronę siebie? Wiele osób pracujących w dziedzinie ochrony danych zawsze jest ciekawych, jak inni to robią. 

 

Odpowiedzi wahały się od prostych (używanie menedżera haseł) do skomplikowanych (używanie prawie każdego oprogramowania, jakie można sobie wyobrazić).

 

Niektóre rzeczy, które się pojawiły to używanie programów antywirusowych, pełne szyfrowanie dysku, a nawet używanie VPN podczas łączenia się z publicznym Wi-Fi. Każdy wydawał się mieć swój własny system, ale większość szczególnie ceniła sobie posiadanie na swoich komputerach oprogramowania antywirusowego i programu typu firewall.

 

Kilka osób wspomniało o czymś istotnym: być może najłatwiejszym sposobem na zabezpieczenie danych jest po prostu nie udostępnianie ich w ogóle. Jeśli nie udostępniasz swoich danych w mediach społecznościowych lub nie wysyłasz nikomu poufnych dokumentów, istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że staniesz się celem włamania lub kradzieży tożsamości. Ma to sens, gdy się o tym pomyśli – każdy, kto chce uzyskać Twoje dane, musi pokonać o wiele więcej problemów, aby się do nich dostać!

Więcej artykułów na ten temat znajdziesz na stronie https://becomedia.pl/ .