Kosmetyki dla skóry z problemami — co sprawdzi się w twoim przypadku?

Cera ze skłonnościami do różnego rodzaju problemów skórnych wymaga specjalnej pielęgnacji. Niewłaściwe kosmetyki mogą bowiem nie tylko nie pomóc w poprawie wyglądu, ale wręcz mogą zaszkodzić i zaostrzyć objawy. Sprawdź, na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę w przypadku zmagania się z często spotykanymi dolegliwościami dermatologicznymi.

Trądzik

Dobór kosmetyków dla osób z trądzikiem powinien w pierwszej kolejności zależeć od rodzaju choroby. Przykładowo w przypadku trądziku młodzieńczego świetnie sprawdzi się kwas salicylowy, który można spotkać w dermokosmetykach ze strony sesderma.pl. Ponadto korzystny wpływ na kondycję skóry mogą mieć witaminy z grupy B, cynk i retinol. Z kolei leczenie trądziku różowatego mogą wspomóc specyfiki np. z kwasem azelainowym.

Łojotokowe zapalenie skóry

Ta przewlekła choroba skóry powoduje pojawianie się zmian w postaci rumienia i złuszczającego się naskórka. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry pod okiem specjalisty warto uzupełnić starannie dobranymi kosmetykami. W zminimalizowaniu objawów powinny pomóc specyfiki, w których składzie można znaleźć np. kwas mlekowy, kwas salicylowy czy też pantenol.

Przebarwienia

Przebarwienia mogą pojawić się na twarzy w związku np. z zaburzeniami hormonalnymi, ciążą czy też opalaniem się. Szansę na ich samoistne zniknięcie często są niewielkie, dlatego konieczne może być sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. W ofercie marki Sesderma można znaleźć produkty dedykowane właśnie osobom zmagającym się z przebarwieniami, których redukcję wspierają takie składniki jak np. kwas traneksamowy, retinol i witamina C.