Najpopularniejsze składniki dermokosmetyków

Najpopularniejsze składniki dermokosmetyków to między innymi: kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy i mocznik.

Na co działają poszczególne składniki kosmetyków

kwas salicylowy – sesderma.pl to beta-hydroksykwas, który pomaga złuszczać zewnętrzną warstwę komórek skóry, usuwając martwe komórki skóry i stymulując produkcję kolagenu. Pomaga również odblokować pory i oczyścić miejsca występowania trądziku. Kwas salicylowy jest czasami określany w opisach produktów jako „beta-hydroksy” lub „beta hydroksy”.

Kwas glikolowy to kolejny rodzaj alfa-hydroksykwasu (AHA). Jego działanie polega na rozpuszczaniu kleju utrzymującego martwe komórki skóry razem, co pozwala na ich łatwiejsze usunięcie. Kwasy glikolowe pochodzą z owoców, takich jak trzcina cukrowa czy jabłka, co sprawia, że są to naturalnie występujące składniki, które są łagodne dla skóry.

Kwas mlekowy to alfa-hydroksykwas (AHA) pozyskiwany z cukru mlecznego (laktozy), który działa podobnie do kwasów glikolowych, rozpuszczając klej utrzymujący martwe komórki skóry razem, dzięki czemu można je łatwiej usunąć. Niektórzy ludzie uważają, że kwasy mlekowe są mniej drażniące niż kwasy glikolowe, ponieważ jest to składnik występujący naturalnie w naszym organizmie.