Płytki w kuchni – jaki kolor wybrać?

Jak wszyscy wiemy, kuchnia jest sercem domu i jest to przestrzeń, która musi wyglądać dobrze, a jednocześnie być funkcjonalna i praktyczna. Dobrze dobrany backsplash z płytek może mieć duży wpływ w tej przestrzeni.

 

W dzisiejszych czasach istnieje tak wiele czynników, które muszą być brane pod uwagę przy wyborze podłogi, blaty, itp., ale istnieje mniej wyborów dla płytek, zwłaszcza jeśli jesteś po stylu klasycznym. Ponieważ płytki są dość trwałe i długotrwałe, posiadanie wielu kolorów lub wzorów dla nich może szybko sprawić, że kuchnia będzie wyglądała na przestarzałą.

 

Aby wybrać funkcjonalne, ale ponadczasowe płytki do kuchni, należy rozważyć dwie rzeczy: jak płytki będą używane i jaki styl kuchni projektujesz.

 

Pierwszą rzeczą jest to, czy Twoja podłoga będzie twardym drewnem czy linoleum. Jeśli jest to twarde drewno, to będziesz chciał użyć ceramicznych lub porcelanowych płytek podłogowych w neutralnym kolorze, takim jak biały lub czarny. Te będą ukrywać plamy lepiej niż płytki o błyszczącej powierzchni (jak marmur) i nie zostaną uszkodzone tak łatwo przez przypadkowe otarcia od krzeseł lub innego ruchu pieszego na podłodze. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/ .