Przy wystąpieniu jakich chorób, psychoterapeuta może pomóc w ich leczeniu?

Psychoterapeuta to specjalista od zdrowia psychicznego, który leczy problemy emocjonalne, behawioralne, psychologiczne i umysłowe. W większości przypadków, to nie jest konieczne, aby mieć skierowanie od innego lekarza dla pacjenta, aby zobaczyć psychoterapeuty. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą wymagać jednego, ale wiele z nich ma wyjątki.

Niektóre z najczęstszych problemów, że ludzie szukają pomocy psychoterapeuty dla obejmują:

Zaburzenia lękowe

Ludzie z zaburzeniami lękowymi mają nadmierny strach lub martwić się o codziennych sytuacjach, takich jak bycie w miejscach publicznych lub bycie z dala od domu, pracy lub szkoły. Mogą również nadmiernie martwić się o swoje zdrowie, rodzinę i przyjaciół; nazywa się to uogólnionym zaburzeniem lękowym (GAD). DSM-5 (Diagnostic and Statistical Manual) wymienia kilka różnych rodzajów zaburzeń lękowych, w tym fobię społeczną (zwaną również zaburzeniem lęku społecznego), zaburzenie lęku separacyjnego, specyficzne fobie (takie jak strach przed lataniem lub pająkami), zaburzenie paniczne i agorafobię.

Zaburzenia nastroju

Są to warunki medyczne, takie jak depresja lub zaburzenie dwubiegunowe, w których uczucia takie jak smutek i beznadzieja zakłócają Twoje codzienne czynności życiowe i relacje. Depresja jest chorobą, w której czujesz się smutny prawie przez cały czas. Dlatego też tak ważne jest, aby zainterweniowali w tej sprawie odpowiedni fachowcy, jak psychoterapeuci Warszawa pełni doskonała lokalizację, w której pomoc sprawują cenieni i doświadczeni eksperci w tej dziedzinie.