Siemens PLC LOGO!

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens PLC LOGO! to seria programowalnych sterowników logicznych, które należą do najpopularniejszych tego typu rozwiązań na rynku. Wynika to z ich dużej uniwersalności, pozwalającej na szerokie wykorzystanie w przemysłowych oraz domowych systemach automatyki. Sterowniki te bazują na konstrukcji modułowej, dzięki czemu ich jednostki centralne mogą być łatwo rozszerzane o nowe funkcje. Szeroki asortyment produktów z serii LOGO! dostępny jest w sklepie Magsteron.

Jakie zalety posiadają sterowniki Siemens PLC LOGO!?

Siemens PLC LOGO! to sterowniki, które doskonale sprawdzają się w nowocześnie zaprojektowanych układach automatyki. Systemy sterowania bazujące na tych urządzeniach znacząco usprawniają komunikację między kluczowymi elementami i komponentami, a także ułatwiają realizację operacji procesowych na różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Firma Siemens nieustannie rozwija sterowniki z tej grupy. Najnowsza generacja to LOGO! 8, będąca już ósmą serią urządzeń automatyki pracujących w tym systemie.

Innowacyjna konstrukcja i intuicyjna obsługa

Sterowniki LOGO! zostały wyposażone w nowoczesne wyświetlacze TDE, podświetlane kolorem białym, pomarańczowym i czerwonym. W najnowszej generacji stosowane są ekrany wyświetlające większą liczbę znaków, a jednocześnie posiadają wymiary montażowe kompatybilne z poprzednią wersją. Programy sterownika LOGO! mogą być tworzone, modyfikowane oraz testowane za pośrednictwem oprogramowania Soft Comfort. Intuicyjny interfejs tego systemu pozwala na wygodne zestawianie ze sobą bloków funkcyjnych w sposób praktycznie dowolny, a następnie zapisanie utworzonego programu. Za pomocą oprogramowania można również odczytywać projekty utworzone wcześniej oraz przygotowywać ich dokumentację podwykonawczą. Do szczególnie przydatnych funkcji należy zintegrowany symulator, przeznaczony do weryfikacji poprawności działania bez konieczności podłączania fizycznego sterownika logicznego LOGO!