Sprzątanie domu

Sprzątanie domu to codzienne zadanie. Możesz zrobić to sam lub zatrudnić serwis sprzątający, aby zrobić to za Ciebie. Tak czy inaczej, będziesz chciał się upewnić, że używasz odpowiednich produktów i narzędzi, aby utrzymać dom w czystości.

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych obecnie na rynku środków czystości:

Miotły. Miotły służą do zamiatania brudu i zanieczyszczeń z podłóg. Są one dostępne w różnych stylach, w tym miotły pchane, które są ręczne i mają długie uchwyty, które pozwalają na dotarcie do wysokich miejsc; i miotły trzepakowe, które są mniejsze i łatwiejsze w użyciu wokół rogów i krawędzi.

Ściereczki do mopowania na mokro Swiffer Sweeper (z uchwytem lub bez). W Swiffer WetJet zastosowano opatentowane rozwiązanie, które polega na dołączeniu roztworu czyszczącego bezpośrednio do głowicy mopa, dzięki czemu nie trzeba nosić ze sobą wiadra podczas mopowania podłóg. Urządzenie posiada również spryskiwacz uruchamiany spustem, który uwalnia roztwór czyszczący na podłogę podczas zamiatania.

Mopy. Istnieją dwa rodzaje mopów: wyciskarki i wirówki. Mopy z wyżymaczką wymagają fizycznego wyciśnięcia z nich nadmiaru wody, natomiast mopy z wirówką same się odwirowują, gdy podniesiesz je z ziemi po nasączeniu wodą lub środkiem czyszczącym.

Do środków czystości zaliczamy detergenty, środki dezynfekujące, odtłuszczające, pasty i woski. Detergenty są używane do czyszczenia naczyń i ubrań odpowiednio w pralce i zmywarce. Środki dezynfekujące zabijają zarazki poprzez niszczenie ich ścian komórkowych i mogą być stosowane na blatach kuchennych lub powierzchniach łazienkowych. Środki odtłuszczające usuwają olej i tłuszcz z twardych powierzchni, takich jak podłogi i ściany. Pasty nadają powierzchniom połysk, a woski chronią je przed uszkodzeniem przez wodę. hurtownie chemiczne