Zalety zlewów granitowych

Granit to materiał wysoce estetyczny, wykorzystywany w produkcji kompozytów. Robi się z nich nowoczesne zlewy, które odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości oraz wyjątkowo efektywnym wyglądem. Obecnie należą one do grona najchętniej wybieranych, szczególnie gdy mowa o kuchniach zaaranżowanych ze stylem i smakiem. Poniżej wskazujemy na najważniejsze korzyści płynące z wyboru zlewów granitowych. 

Wytrzymałość i odporność granitu 

Zlewy granitowe są wysoce odporne na różnego typu oddziaływania – szczególnie mechaniczne i fizyczne, które mogłyby zaszkodzić jego powierzchni. Nawet intensywne draśnięcia i uderzenia nie będą w stanie uszkodzić struktury zlewu lub wywołać w nim odkształceń. Granit świetne razi sobie z ostrymi nożami, stosami ciężkich naczyń oraz innymi zagrożeniami. Także niskie i wysokie temperatury nie są problemem dla zlewu granitowego. 

Intensywne mycie oraz wykorzystanie silnych środków chemicznych nie powoduje blaknięcia ani żółknięcia powierzchni zlewu. Granit jest pod tym względem materiałem słabo reagującym, co sprzyja utrzymaniu zlewu w dobrym stanie przez wiele lat. Wystarczy po każdym myciu dokładnie osuszyć jego powierzchnię.

Zlew granitowy to także wybór uniwersalny. Jego kształty oraz kolorystyka pasują do kuchni urządzonych w różnym stylu – eleganckim, rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym. Zlewozmywak z łatwością wpasujesz w kolorystykę swojej kuchni, jak również w jej pozostałe wyposażenie. Pasuje do mebli wykonanych z drewna, tworzyw sztucznych, metalowych, a także tych pokrytych okleiną.